Районна газета

ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ, ЯКІ ТИМЧАСОВО АБО ПОСТІЙНО НЕЗДАТНІ САМОСТІЙНО ПЕРЕСУВАТИСЯ!

Особи, які за станом здоров’я не зможуть проголосувати на виборчих дільницях, матимуть змогу проголосувати вдома

У базі Державного реєстру виборців області значиться маже 30 тисяч виборців, які постійно нездатні самостійно пересуватися. Такі виборці мали отримати іменне запрошення, в якому повідомлялося: «У зв’язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

Таким виборцям не потрібно додатково звертатися із заявою, щоб члени ДВК прибули до них в день голосування. Відповідно до чинного законодавства ДВК зобов’язана включити таких осіб до витягу зі списку для голосування за місцем їх перебування.

Виборець, який тимчасово нездатний пересуватися самостійно і має бажання проголосувати за місцем свого перебування, поштою або через інших осіб не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подає до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці, на якій він включений до списку виборців, власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням такого місця. Заява викладається в довільній формі.

До заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я виборця, яка засвідчує факт його тимчасової нездатності пересуватися самостійно.

Члени дільничної виборчої комісії зобов’язані перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися за станом здоров’я.

Таку перевірку, не порушуючи прав та свобод виборця, проводять визначені для цього члени дільничної виборчої комісії шляхом особистого відвідування виборця за адресою, зазначеною ним у заяві; опитування такого виборця за вказаним ним номером телефону; звернення до відповідної медичної установи із запитом про підтвердження достовірності виданої довідки чи уточнення отриманих відомостей тощо.

strong