Районна газета

ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ НА 2016 РІК

За нього віддали голоси 263 народні депутати

«Нам із вами разом вдалося зробити ті акти законодавства, що вносилися Урядом, кращими, сильнішими і ефективнішими», – звернувся до парламентів Прем’єр-міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК.

Глава Уряду підкреслив, ще декілька років тому податок на заробітну плату, єдиний соціальний внесок був тягарем для бізнесу, працівника і роботодавця. Тепер, наголосив він, ЄСВ буде зменшений у два рази – з 41% до 22%.

«Хто міг сподіватись, що наша бюджетна децентралізація, яка широко критикувалася, в тому числі і в стінах парламенту, дасть можливість збільшити доходи місцевих бюджетів на 40%. І це гроші, що йдуть на лікарні, на школи, на інфраструктуру», – сказав Арсеній ЯЦЕНЮК.

«Ми з вами нарешті прийшли до ладу в питанні як збору, так і відшкодування податку на додану вартість. Ми разом з вами провели нову систему адміністрування ПДВ і нову публічну систему відшкодування податку на додану вартість. І це також ваша і наша заслуга», – наголосив він.

Арсеній ЯЦЕНЮК зазначив, що Уряд підтримує «всі пропозиції депутатських фракцій, що спрямовані на економічну стабілізацію країни». Зокрема, зазначив він, для фінансування діяльності Міністерства закордонних справ України до 200 запланованих мільйонів додається 124 мільйони гривень.

Також за пропозицією Радикальної партії Уряд приймає рішення про створення експортно-кредитного агентства, засновником якого має стати «Укрексімбанк».

Крім того, за пропозицією народних депутатів виділяється 400 мільйонів гривень для Державної служби з надзвичайних ситуацій та відновлюються програми із забезпечення мамографами.

Арсеній ЯЦЕНЮК нагадав, що в 2015 році соціальні стандарти зросли на 13% для пенсіонерів і 19% – для державного сектору. У наступному році передбачено 12% зростання соціальних стандартів.

За матеріалами Урядового порталу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248733370&cat_id=244274130