Районна газета

ДЕРЖГЕОКАДАСТР ВПРОВАДЖУЄ НАДАННЯ ПОСЛУГ В ЕЛЕКТРОННОМУ ФОРМАТІ

Можливість скористатися функцією онлайн-замовлення послуги скорочує процес отримання інформації

Наразі територіальні органи Держгеокадастру у Сумській області надають 16 адміністративних послуг в 25-и Центрах надання адміністративних послуг Сумської області. До кінця року Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державним агентством з питань електронного урядування заплановано, що половина з цих послуг буде переведена в електронний формат, а до 1 липня 2016 року 100% послуг Держгеокадастру будуть доступні в онлайн-режимі.

На офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (http://map.land.gov.ua/) у розділі «Публічна кадастрова карта» вже працює електронний сервіс замовлення наступних послуг: замовити витяг про земельну ділянку; замовити витяг про нормативну грошову оцінку; інформація про право власності та речові права.

За інформацією Держгеокадастру у Сумській області, сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для громадянина центрі надання адміністративних послуг. Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є електронна ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи) – з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку). Інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття.

Можливість скористатися функцією онлайн-замовлення послуги скорочує процес отримання інформації. Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 центрів надання адміністративних послуг України, який обере сам запитувач. При цьому заявнику необхідно пред’явити тільки документ, що посвідчує особу.