Районна газета

МІСТАМ І РАЙОНАМ СУМЩИНИ ВАРТО АКТИВІЗУВАТИ РОБОТУ З РЕАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ НА МІСЦЯХ

На цьому наголосив під час відеоселекторної наради з керівниками районів заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА

Заслухавши керівників районних та міських відділів охорони здоров’я, представників влади міст обласного значення та районів щодо рівня підготовки до реформи, Микола Подопригора наголосив на необхідності вирішення проблемних питань, які гальмують впровадження реформи на Сумщині.

«Ви знаєте, що реформа стартує з першого липня. Уже зараз українці підписують декларації з сімейними лікарями, – зазначив, звертаючись до учасників наради, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО. – Але для того, щоб реформа набрала обертів і в нашій області, потрібно три основні умови – автономізація лікувально-профілактичного закладу, підключення до електронної системи охорони здоров’я та вибір лікаря».

За його словами, сьогодні облдержадміністрація та обласне управління охорони здоров’я роблять все для того, щоб максимально допомогти медичним закладам на місцях увійти в реформу, зрозуміти її перспективи та ризики. Але й влада на місцях повинна активніше працювати в цьому напрямку – виділяти кошти на комп’ютери, підключення до мережі Інтернет та прийняття рішення про перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства.

«Зрозуміло, що ці питання мають вирішуватися планомірно і розмірено, але динаміка повинна бути, – підкреслив заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора. – Адже якщо в нас перепони виникають на етапі комп’ютерного забезпечення чи в наданні статусу комунальних неприбуткових підприємств, то це, в першу чергу, організаційні заходи, які ми з вами повинні виконати. А це вже впливає на кількість підписаних декларацій і на якість реформи в області. Тож я прошу вас серйозно поставитись до вирішення проблемних питань».