Районна газета

УСПІШНЕ РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ СУМЩИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СПІВПРАЦІ ДЕРЖАВИ ТА ГРОМАДЯН

У Конотопі за участю представників Верховної Ради та Кабінету Міністрів України відбувся обласний семінар «Реформування житлово-комунального господарства в Сумській області: проблеми та шляхи їх вирішення (в житловому фонді)»

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард КРУГЛЯК у своєму виступі наголосив, що сьогодні політика в енергосфері змінила свій вектор, тож наразі громади відчувають значну державну підтримку у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності. На його думку, сьогодні люди усвідомлюють, що модернізація сфери ЖКГ – це ефективно, актуально та економно.

«Успіх реформ у сфери ЖКГ сьогодні  залежатиме від взаємодії держави, місцевих органів влади, а також усвідомлення громадянами власної відповідальності за свою домівку», – прокоментував керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

Як наголосила заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона БАБАК, завдяки збільшенню державного фінансування на необхідні заходи з енергозбереження сьогодні вже більше 500 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків оформили «теплі кредити», отримали підтримку держави і почали займатися термомодернізацією своїх будівель. Завдяки запровадженню системи додаткових місцевих стимулів люди вже наважуються брати кредити на більші суми, що безумовно є кроком до успішного реформування житлово-комунального господарства країни.

Доцент Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління Наталія ОЛІЙНИК детальніше зупинилася на ролі органів місцевого самоврядування у реалізації реформи житлового сектору України. Серед іншого, метою концепції реформування місцевого самоврядування України вона назвала узгодження інтересів держави та об’єднаних територіальних громад, а також надання високоякісних та доступних послуг членам громади.

У ході спілкування спікерів з представниками різних ОСББ Сумщини піднімалися актуальні проблеми у сфері ЖКГ. Окрім того учасники також мали змогу виступити та задати питання, що їх найбільше турбували.