Районна газета

ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В ЖИТЛОВІЙ СФЕРІ – ОДИН З ПРИОРИТЕТІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробив рекомендації по енергозбереженню «Необхідність впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності у житловому секторі  та  механізм їх державної підтримки»

Рекомендації містять аналіз тепловтрат, заходи, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів, механізм державної підтримки енергозберігаючих заходів.

На сьогодні в Україні діє одна державна програма, яка спрямована на стимулювання впровадження енергоефективних заходів населенням.

З метою популяризації реалізації енергозберігаючих заходів серед населення та стимулювання впровадження відновлюваних та альтернативних джерел енергії, постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2010 року №243 було затверджено Державну цільову економічну програму енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (далі – Програма), метою якої було створення умов для наближення енергоємності валового внутрішнього продукту України до рівня розвинутих країн та стандартів Європейського Союзу, підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів і посилення конкурентоспроможності національної економіки та оптимізація структури енергетичного балансу держави із підвищенням частки енергоносіїв, отриманих з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2016 року №63 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010р. №243 і від 17 жовтня 2011р. №1056» було внесено зміни до зазначеної Програми, визначено обсяги фінансування з державного бюджету та подовжено термін дії до 2016 року.

Наразі Програмою забезпечується державна підтримка впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів, зокрема з утеплення житла.

Механізм реалізації Програми на 2016 рік визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 року №1056 (далі – Порядок) із останніми змінами до неї від 2 лютого 2016 року постановою КМУ №63.

Так, Державною програмою передбачено відшкодування:

20% частини суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) – механізм заміни газових котлів для населення;

30% частини суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів;

40% частини суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загально будинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% частини суми «енергоефективного» кредиту.

Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% - залежно від кількості субсидіантів.

Більш детальна інформаціяРекомендації по енергозбереженню «Необхідність впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності у житловому секторі  та  механізм їх державної підтримки».