Районна газета

«НЕОБХІДНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ВСІ МОЖЛИВОСТІ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ТАРИФНОГО ТИСКУ НА ЛЮДЕЙ», – МИКОЛА КЛОЧКО

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час засідання «круглого столу» на тему: «Про обґрунтованість встановлення тарифів на газ та теплопостачання»

«Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги викликає об’єктивне занепокоєння у споживачів послуг. Сьогодні як ніколи постало питання обґрунтованості тарифів. Тому ми маємо задіяти всі наявні механізми, аби зменшити навантаження на сімейний бюджет при сплаті за житлово-комунальні послуги», – зазначив Микола Клочко.

За його словами, перш за все, потрібно використовувати можливості місцевої влади. Це стосується оснащення житлових будинків лічильниками та ведення обліку тепла, проведення ремонту мереж, дахів, під’їздів та зменшення втрат тепла. І це дасть суттєву економію. Ще одним механізмом зменшення тарифного навантаження є запровадження субсидій за спрощеним порядком, яким нині скористалися понад 180 тисяч родин Сумщини.

«Зі свого боку обласна влада, чи не вперше, започаткувала моніторинг та інвентаризацію всіх свердловин, адже багато питань пов’язано саме із приватними видобувниками. Ми також звернулися до «Укрнафти» щодо 40 мільйонів гривень, які передбачені області згідно з відповідною Угодою», – сказав очільник області.

Ініціаторами зустрічі стали профспілкові організації та трудові колективи області, які висловили занепокоєння підвищенням плати за житлово-комунальні послуги та необґрунтованістю такої тарифної політки. У ході обговорення учасники «круглого столу» озвучили заяву до Президента та Прем’єр-міністра України, де вимагали встановити прозорі, економічно обґрунтовані тарифи на природний газ та теплопостачання для населення, погоджувати тарифи з представниками громадських організацій відповідно до норм Генеральної угоди; здійснити заходи для зменшення податкового навантаження при формуванні ціни на газ; урегулювати питання використання видобутого природного газу в Україні для потреб населення та закріпити це питання окремою Постановою КМУ.