Районна газета

СТВОРЕНО ЕКСПЕРТНУ ГРУПУ ДЛЯ НЕВІДКЛАДНОГО РЕАГУВАННЯ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ ОБ'ЄДНАНИХ ГРОМАД

Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав НЕГОДА

 «Територіальні громади, що вже об’єдналися, опинилися у нових для них умовах роботи, зіштовхнулися з безліччю питань, відповіді на які важко знайти, а на офіційні звернення для роз’яснень немає часу. На місцях працюють швидко, а отже і експертні відповіді громади мають отримувати максимально оперативно», – зазначив посадовець.

Для швидкого реагування на запити громад Мінрегіон запропонував об’єднати зусилля представників центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів.

Створена експертна група відслідковуватиме проблемні питання громад та надаватиме відповідні консультації органам місцевого самоврядування.

«На даному етапі в об’єднаних громадах вже відбулися вибори, сформовано ради, їх виконавчі органи, обрано голів, затверджено бюджети. Але в процесі становлення нових громад виникає чимало запитань щодо організації виконання повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, надання адміністративних та комунальних послуг, утворення ЦНАПів, а також майнових та фінансових питань. Крім того, суттєвої підтримки об’єднані громади потребують у розробленні своїх стратегій розвитку, проектів та програм, що можуть фінансуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку, спеціальної субвенції, інших джерел. І наше завдання – допомогти, оперативно надати консультації», – наголосив перший заступник Міністра.

Керівники об’єднаних громад можуть у будь-який час вийти на зв’язок з експертами - зателефонувати чи написати електронного листа - і поставити свої запитання.

«Експерти або одразу їх консультуватимуть, якщо питання типове, або оперативно збиратимуть нараду, де ми спільно прийматимемо рішення та інформуватимемо громаду», – запевнив В’ячеслав Негода.

Склад групи і контакти експертів ТУТ.

За матеріалами Урядового порталу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=248804877