Районна газета

ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ!

Роз’яснення щодо процедури зміни місця голосування громадян, зокрема кримчан, та уточнення даних у списку виборців, надав заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Іван БОРШОШ

«На 25 травня 2014 року призначено не тільки президентські, а й позачергові (повторні) місцеві вибори, зокрема, позачергові вибори Сумського, Охтирського, Роменського, Білопільського міських голів; повторні вибори депутатів Сумської обласної ради по Ковпаківському району м. Суми, Липоводолинському та Конотопському районах; позачергові вибори сільських голів у Липоводолинському районі – Саївського та Кимличанського, у Путивльському – Стрільниківського, у Сумському – Косівщинського», – зазначив посадовець.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – на день голосування, підкреслив Іван БОРШОШ.

Тобто у разі призначення повторного голосування виборцям, які бажатимуть узяти у ньому участь, необхідно повторно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Крім того, громадяни мають право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення даних у списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору не пізніш як за два дні до дня голосування.

Останній день подачі адміністративного позову – 22 травня 2014 року – суди області працюватимуть до 24 години і прийматимуть всі заяви щодо списку виборців!