Районна газета

СУМЩИНА ДОЛАЄ НАСЛІДКИ НЕГОДИ

Усі служби Сумської області з ранку 8 січня працюють у посиленому режимі і готові протистояти черговим викликам негоди 

Про це доповідали учасники відео-селекторної наради з питань оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладнням погодних умов, першому заступнику голови Сумської обласної державної адміністрації Олександру МАРЧЕНКУ.

За словами заступника директора Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Сергія ЛУКАШЕНКА, в районах області ситуація суттєво відрізняється, зокрема у м.Ромни товщина снігового покрову складає55 см, у м.Лебедин – 30 см, у м.Суми – 23 см, у м.Глухів –20 см. Найбільша кількість опадів – на півдні області. Значна кількість опадів у вигляді мокрого снігу ускладнила функціонування всіх об’єктів життєзабезпечення та господарювання. Масових пошкоджень в електричних мережах області не зареєстровано.

Станом на 10 ранку 9 січня до проведення снігоочищувальних робіт було залучено 210 одиниць інженерної, спеціальної та автомобільної техніки та 1100 чоловік особового складу.

Безперебійна доставка продуктів харчування до магазинів, розташованих у населених пунктах з обмеженим транспортним сполученням внаслідок снігових заметів, організована з використанням техніки підвищеної прохідності.

Стале функціонування систем життєзабезпечення контролюють 43 аварійно-відновлювальні бригади публічних акціонерних товариств “Сумиобленерго”, “Укртелеком” та “Сумигаз”.

Начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО повідомив, що медична служба області повністю готова до надання допомоги всім потерпілим від негоди.

Служба екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у повному обсязі забезпечена необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Бригади екстреної медичної допомоги, незважаючи на негоду, роблять все можливе, аби вчасно надати медичну допомогу тим, хто її потребує. Налагоджена повна взаємодія медслужби з поліцією, службами ДАІ в районах області та з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій в Сумській області.

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій в Сумській області, в усіх районах та обласному центрі на базі місцевих лікарень, ФАПів, амбулаторій, сільських рад, підрозділів ДСНС розгорнуто роботу майже 700 пунктів обігріву, що також надають необхідну допомогу.

Олександр Марченко доручив керівникам місцевих органів влади в районах та містах невідкладно вживати всіх заходів для безумовного забезпечення життєдіяльності населених пунктів області в умовах негоди.

Зважаючи на те, що 11-12 січня очікується ускладнення погодних умов, на дорогах ожеледиця, вночі та вранці у східних областях України, зокрема у Сумській – місцями сильний сніг (подекуди з дощем), налипання мокрого снігу, Сумська обласна державна адміністрація звертається до водіїв з проханням без необхідності не виїжджати на дороги через погіршення погодних умов, а в разі необхідності мати при собі запас паливо-мастильних матеріалів, їжі, медикаментів, теплого одягу і взуття.