Районна газета

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ Є ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУМЩИНИ

Про це наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час відео-семінару  «Енергосервіс в бюджетній сфері: можливості та перспективи»

За словами посадовця, ефективне використання енергоносіїв стало нагальною потребою, тому на сьогодні вкрай необхідним стало впровадження заходів з ефективного споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Голова правління ГО  «Центр  сприяння  реалізації енергоефективних та екологічних  проектів» Олег  ПОПЕНКО розповідає: «Згідно з нормами законів України, спрямованих на впровадження механізму енергосервісу, бюджетні установи можуть укладати з енергосервісними компаніями договори на проведення енергоефективних заходів (наприклад, утеплення будівель). При цьому всі роботи здійснюватимуться за рахунок самої компанії, а оплату вона отримуватиме вже після енергомодернізації виключно із суми економії коштів, що були б витрачені на оплату енергоносіїв і комунальних послуг».

Законодавство містить механізм, що гарантує отримання інвестором відшкодування з бюджету його витрат з певним прибутком. Укладання енергосервісних контрактів дасть можливість: підвищити енергоефективність закладів бюджетної сфери за рахунок коштів ЕСКО-компаній, а не за рахунок бюджетних коштів; досягнути економію споживання паливно-енергетичних ресурсів і, як наслідок, економію коштів на їх оплату.

Довідково: Енергосервіс – комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.