Районна газета

ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ УРЯДОВІ ЗМІНИ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ НА 2015 РІК ТА ДО ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

За це проголосувало відповідно 273 та 238 народних обранців

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що за результатами обговорення проекту змін до Держбюджету Уряд врахував низку пропозицій народних депутатів. Зокрема, передбачено 300 мільйонів гривень на будівництво житла для учасників антитерористичної операції. Додатково 3 мільярди гривень виділяється на допомогу тимчасово переміщеним особам.

12,5 мільярда гривень додатково направляється на фінансування субсидій для малозабезпечених громадян.

Парламент України ухвалив також внесений Урядом України проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». Під час розгляду законопроекту у Верховній Раді Арсеній Яценюк підкреслив, що цей законодавчий акт «непростий», адже передбачає суттєві зміни щодо пенсійного забезпечення.

Він нагадав, що однією з ключових вимог іноземних кредиторів було підвищення пенсійного віку з 60 до 65 років. Проте завдяки спільний позиції членів Уряду та народних депутатів, зокрема Радикальної партії, «Самопомочі» й «Батьківщини»,  вдалося зняти цю вимогу: «Підняття пенсійного віку з 60 до 65 років не відбувається».

Уряд спільно з Парламентом, за словами Прем’єр-міністра, також домігся, аби не оподатковувалися, зокрема, пенсії українських військовослужбовців, а пенсії нижчі за 1500 гривень взагалі не підпадали під оподаткування.

Окрім того, не піднімається трудовий стаж для працівників шкідливих виробництв.

Арсеній Яценюк також наголосив, що прийнято рішення про застосування цього закону лише протягом 2015 року.

Глава Уряду підкреслив, що пов’язує небажання  певних парламентарів голосувати за даний законопроект із тим, що закон «відбирає можливість у прокурорів і суддів і отримувати одночасно і зарплату, і пенсію». «Це момент істини. Ті, хто в коаліції, повинні розділити відповідальність за долю країни», – наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду звернувся до народних депутатів проголосувати за цей законопроект: «Нам треба зробити все для того, щоб стабілізувати ситуацію в економіці».

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247983592&cat_id=244274130