Районна газета

КОНСОЛІДУЮЧИМ ФАКТОРОМ СОБОРНОСТІ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ ВИСТУПАЮТЬ МІЖНАЦІОНАЛЬНА ЗЛАГОДА І МИР

До Дня Соборності  та Свободи України, в Державному  історико - культурному заповіднику  у м. Путивль  проведено  захід під назвою «Ти одна і неподільна, Україна моя вільна»

Учні 7 класів Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім.Г.Я.Базими із захопленням прослухали виступ наукового співробітника науково-освітнього відділу Івана ЯЛОВЦЯ про історичні події, які передували проголошенню Акту воз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Ще більшу цікавість викликало документальне відео про події 22 січня 1919 року.

22 січня 1919 року Схід і Захід України подали один одному руку, щоб заявити про здійснення віковічної мрії нашого народу – жити у власній соборній державі. Це був надзвичайно важливий момент української історії. Єднання українських земель, створення власної держави для українців стало реальністю.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ наголошує, що соборність і свобода – цінності, які впроваджує в життя наш народ протягом усієї своєї історії. Ще з часів Київської Русі вони складали основу української національної ідеї. Це надійний фундамент, на якому будуються міць і велич нашого народу.

У своєму розвитку Україна пройшла важливі історичні віхи: від прагнення до здобуття національної незалежності до утвердження суверенної держави. Головними завданнями сьогодні є забезпечення взаємоповаги в українському суспільстві та вихід на новий рівень суспільного розвитку. Ми маємо відчувати нашу спільну відповідальність перед нащадками за збереження і зміцнення вільної та єдиної України.

На завершення для дітей було проведено екскурсію по експозиції краєзнавчого музею.