Районна газета

НА ПУТИВЛЬЩИНІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ

Реалізуючи завдання Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди путивляни відзначили 95-у річницю проголошення Акта злуки

Голова Путивльської районної державної адміністрації Анатолій КОСОВСЬКИЙ, вітаючи присутніх зі святом, зазначив, що День Соборності та Свободи України – у нерозривному ланцюгу знаменних дат вітчизняного державотворення, таких як День Конституції України, річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України та День Незалежності України.

Указом Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 День Соборності, який відзначається щороку 22 січня, – у день проголошення Акта злуки (возз'єднання) Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки та День Свободи України було об’єднано в одне свято – «День Соборності і Свободи України».

Анатолій Іванович підкреслив: «Цим рішенням Віктор Янукович не лише засвідчив важливу роль Акта злуки для створення єдиної (соборної) української держави, а й змістовно об’єднав невіддільні одне від одного в історичному, політичному та моральному сенсах поняття Соборності і Свободи. У такий спосіб було зроблено вагомий внесок у зміцнення правового підґрунтя для консолідації українського суспільства».

Посадовець наголосив, що Президент України неодноразово підкреслював, що єдність є головною умовою сили та незалежності нашої держави, а Соборність і Свобода були і залишаються наріжними каменями національної ідеї, важливими складовими становлення сучасної України.

Саме тому Віктор Янукович висловив переконання, що Український народ ніколи не дозволить внутрішнім суперечкам, ідеологічним розбіжностям похитнути цілісність держави. Адже забезпечити реальну економічну та політичну незалежність, зміцнювати демократію та верховенство права,  міжнародний авторитет України можна лише спільними зусиллями влади і  громади.