Районна газета

ТАМАРА ІЩЕНКО: «ЄДНІСТЬ ТА ДРУЖБА НЕ МАЮТЬ КОРДОНІВ»

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації під час загальношкільного свята в ЗОШ №18 «Усі ми – єдина інтернаціональна родина», яке відбулося в рамках Всеукраїнського тижня міжнаціональної злагоди

«На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА представникам національних меншин області гарантовано право на якісну освіту, національно-культурний розвиток. Завдяки виваженій державній політиці на Сумщині забезпечено міжетнічну злагоду та порозуміння», – зазначила посадовець.

На переконання директора загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №18 Олександра СЕРПЕНІНОВА, школа стала другою родиною для дітей різних національностей, які вільно навчаються, розвиваються, спілкуються. Основним напрямком виховної роботи є полікультурне виховання, адже в школі поряд з українцями навчається понад 150 учнів 24 національностей.

За його словами, з метою забезпечення всебічного розвитку представників національних меншин у школі проходить низка заходів, зокрема: «Школа має таланти», міський конкурс вокального мистецтва «Чарівні джерела», «Творчість дитини – родзинки родини», виставки технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Наш пошук і творчість тобі, Україно», спортивні змагання та спартакіади, активну участь в яких беруть учні різних національностей.

З метою зміцнення міжнаціональної дружби у школі було започатковано Євроклуб «Меридіан» як одну з форм полікультурного виховання школярів, поінформував Олександр Серпенінов.

«Нам дуже пощастило з вибором школи. Мій син Юніс почувається комфортно, залюбки ходить на заняття, знайшов друзів, з якими відвідує концерти та гуртки, бере участь у конкурсах, організованих школою. Ми, батьки, намагаємося завжди підтримувати своїх дітей, бо всі ми рівні, незалежно від національності та живемо на одній землі», – сказала мама палестинця Юніса Халеда Фараджалла Аль Ашхаб Ольга АШХАБ.