Районна газета

ЗМІЦНЕННЯ МІЖНАЦІОНАЛЬНОЇ ЗЛАГОДИ ТА ПОРОЗУМІННЯ

Про це йшла мова під час засідання «круглого столу» під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови Путивльської районної державної адміністрації Віктора КОТЕНКА

«Дотримання прав національних меншин є дуже актуальним завданням Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, забезпечення рівних політичних, соціальних, економічних та культурно-освітніх прав і свобод громадян підтримує розвиток самосвідомості. Основними принципами взаємодії між представниками національних меншин району повинна бути взаємодопомога і взаєморозуміння, постійний конструктивний діалог, зміцнення і розвиток міжнаціональної злагоди в районі», - наголосив Віктор Володимирович.

У навчальних закладах району проводиться інформаційно-просвітницька та попереджувально-профілактична робота щодо запобігання проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації серед дітей, учнівської молоді, батьківської громадськості. Практичними психологами проводяться тренінгові заняття, на яких учні ознайомлюються з поняттями «толерантність», «толерантна особистість», «спілкування з людьми іншої раси».

Проводиться низка різноманітних заходів до Дня української писемності та мови, до Міжнародного дня боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму, до Всесвітнього дня науки, Дня толерантності. Проходять ігри патріотів «Слов’янські мови», ігри інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?», національні свята, театралізовані дійства «Традиційні  свята національних меншин», Європейський тиждень місцевої демократії.

«Районна державна адміністрація продовжує роботу щодо створення необхідних умов для реалізації потреб етнічних спільнот регіону на відродження власної етнічної ідентичності та культурної самобутності», - підкреслив посадовець.

img src=