Районна газета

КНИЖКОВА ВИСТАВКА-ПОРТРЕТ «ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО: ПОРТРЕТ НА ТЛІ ЕПОХИ»

28 липня громадськість України відзначатиме 140-річчя від дня народження видатного українського прозаїка, драматурга, політика, громадського діяча, художника Володимира ВИННИЧЕНКА (1880−1951)

Путивльська центральна районна бібліотека пропонує відкрити для себе непересічну історичну постать та неординарного письменника, ознайомившись з виданнями, представленими на книжковій виставці-портрет  «Володимир Винниченко: портрет на тлі епохи».

Володимир Винниченко – перший письменник новітньої української прози, автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина», перший революціонер, перший прем’єр-міністр України. У часи революційних подій XX ст. був автором майже всіх декларацій і законодавчих актів УНР. Саме він проголосив І Універсал та Декларацію Генерального секретаріату у 1917 році.

Літературна спадщина  Володимира Винниченка −  золотий фонд України.   У творчому доробку письменника  14 романів, 23 драми, понад 100 оповідань, п’єс.  Мав він ще й особливе захоплення - малярство. Знаний переважно як політик і письменник, Володимир Винниченко водночас є автором понад півтори сотні творів олійного живопису та графіки, великої кількості пейзажів, натюрмортів, портретів.