Районна газета

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ РАЙОНУ – ПЛАНИ НА ВЕЛИКДЕНЬ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Михайло БИРЯК обговорив з благочинним Путивльського району отцем Олександром Чурочкіним особливості проведення заходів, присвячених Великоднім святам, в умовах карантину

Благочинний наголосив, що священики району усвідомлюють ступінь загрози та відповідальність за здоров’я та життя прихожан.

Тому у православних храмах району діє обов’язковий масковий режим, обмежені публічні заходи та кількість відвідувачів культових споруд (до 10 осіб), мінімізовані контакти.

Для уникнення скупчення та контактування вірян у районі освячення пасхальної їжі буде відбуватись протягом суботи, 18 квітня, з 10-ї ранку та до вечора.

У селах планується це робити дистанційно, біля осель. У місті – з обов’язковим обмеженням кількості вірян на території біля храму (до 10 осіб), додержанням безпечної відстані між відвідувачами та маскового режиму.

Михайло Биряк наголосив, що Всеукраїнська Рада церков погодилась, що сьогодні масові заходи, навіть релігійні, мають бути обмежені. А богослужіння будуть відбуватись у режимі відеотрансляції. Також у Раді Церков заявили, що сприятимуть тому, щоб якнайбільша кількість віруючих зустріли свята вдома.

«Просимо представників усіх конфесій сприяти святкуванню онлайн. Ми започатковуємо нові традиції та сімейні цінності. Закликаю людей молитись та святкувати Великдень вдома, щоб вберегти родину. Рекомендую всім дивитись теле- та відеотрансляцію зі служби у Соборах. У себе вдома ви не одні. Господь завжди поряд з вами. Христос з любові віддав за нас своє життя, заради цього ми повинні зберегти життя ближніх», - зазначив  тимчасово виконуючий обов’язки голови.