Районна газета

РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ДИТЯЧОГО ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» затверджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною»

Це дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищить якість надання реабілітаційних послуг.

Порядком передбачено спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу закладам охорони здоров’я будь-якої власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України для можливості ознайомлення законних представників дітей з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку закладу, до якого вони можуть звернутися з питання забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними послугами.

На сьогодні до переліку включені наступні реабілітаційні заклади: Державний заклад «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ), ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» (Львівська область), Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (м. Львів), ТОВ «Центр Пріоритет» (м. Київ), ТОВ «Апріка» (Кіровоградська область).

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами одному з батьків дитини чи її законному представнику необхідно звернутися до управління соціального захисту населення та подати письмову заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи із зазначенням вибраної реабілітаційної установи. До заяви додаються копії:

  • паспорту громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації;
  • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

За додатковою інформацією звертайтесь до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Путивль, пр.-т Іоанна Путивльського, 93, кабінет №4 або за телефоном (05442) 5 53 49.