Районна газета

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА - ОСНОВА ЗАПОБІГАННЯ ВИПАДКІВ НЕВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ

На території м. Путивль проведено попереджувально-профілактичний рейд «Сім’я» за участі начальника Путивльського районного  сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Олександра РІЗНИКА, представників служби у  справах дітей райдержадміністрації та Путивльського районного  центру  соціальних служб для  сім´ї, дітей  та  молоді

В ході рейду було обстежено житлово-побутові умови проживання особи,  яка  перебуває на  обліку сектору, на вихованні та утриманні якої перебуває троє малолітніх дітей.

Під час обстеження з матір’ю проведена профілактична бесіда щодо ведення здорового способу життя та створення належних умов для проживання з дотриманням санітарно-гігієнічних норм, надані консультації з питань медичного обстеження та рекомендації щодо раціонального використання  державної допомоги.

Матері роз’яснено норми законодавства та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по відношенню до своїх малолітніх дітей.

Метою даного обстеження є надання батькам допомоги у вирішенні  проблемних питань, а  також вчасне  виявлення та  попередження випадків недбалого виконання  батьками  свої обов’язків щодо виховання дітей.

Як  зазначають представники служб, прикрим є той факт, що даючи  батькам шанс на виправлення, на збереження біологічних стосунків у сім’ї, надаючи їм всебічну підтримку і допомогу фахових спеціалістів, батьки не роблять належних висновків.

Беззаперечним є той факт, що профілактична робота – це пряма компетенція суб’єктів соціальної роботи.