Районна газета

ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ

Про це йшла мова під час проведення головою Путивльської районної державної адміністрації Миколою ШУЛЬГОЮ єдиного інформаційного дня з теми «Підсумки соціально-економічного розвитку Сумської області та її територій за 10 місяців 2015 року»

«У 2015 році вдалося стабілізувати ситуацію в промисловості області. У жовтні 2015 року в порівнянні з вереснем досягнуто приросту промислового виробництва на 11%. В області зроблено чимало для підтримки підприємництва, створення привабливого інвестиційного клімату, усунення бар’єрів для започаткування та ведення бізнесу, спрощення дозвільних процедур для суб’єктів господарювання тощо», - зазначив Микола Іванович, говорячи про головні досягнення та проблеми розвитку економіки Сумщини у 2015 році.

Аграрний сектор є важливою стратегічною галуззю Сумщини. Очікуваний валовий збір зернових культур урожаю 2015 року повністю забезпечить продовольчу безпеку регіону (3,6 млн. тонн, у тому числі пшениці – 1,1 млн. тонн).

Серед перспектив та напрямків роботи обласної влади – більш активне залучення місцевих підприємців до участі у тендерних процедурах в сфері державних закупівель. Передумовою цьому є ініційована на державному рівні реформа системи державних закупівель, інформатизація процесів, впровадження платформи ProZorro. Так, у 2016 році до закупівель товарів, виконання робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів (за процедурами закупівель та без застосування процедур) очікується залучити близько 15 тисяч суб'єктів малого та середнього підприємництва, якими буде освоєно понад 1,7 млрд. гривень, що в 1,3 рази більше за 2015 рік.

Індекс промислової продукції за підсумками січня-жовтня 2015 року порівняно з відповідним періодом 2014 року склав 99,9%.

Обсяг продукції сільського господарства за січень-жовтень 2015 року
в усіх категоріях господарств (у постійних цінах 2010 року) склав 8500,5 млн. гривень. Виробництво валової продукції проти відповідного періоду 2014 року зменшилось на 3,3%, у тому числі в господарствах населення – на 9,5%, у сільськогосподарських підприємствах збільшився – на 0,5%.

Микола Іванович детально зупинився на основних економічних показниках за січень-жовтень 2015 року у галузях промисловості, сільського господарства, розвитку енергетики та транспорту, будівництва, іноземних інвестицій, зовнішньоекономічної діяльності, споживчого ринку та цінової ситуації, розвитку підприємництва.

Мова йшла  про фінансовий стан підприємств, виконання бюджетів, заробітну плату, зайнятість, соціальне та пенсійне забезпечення, охорону здоров’я, освіту і забезпечення законності та правопорядку.