Районна газета

МИКОЛА ШУЛЬГА: «РЕФОРМИ – ЦЕ КРОК ВПЕРЕД»

Зазначив голова Путивльської районної державної адміністрації  в ході семінару «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади» з головами сільських рад Путивльського та Буринського районів, депутатами обох сусідніх районів

Основне питання, яке обговорювалося, – це напрями і перспективи реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні, а також ухвалений нещодавно Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Експерт офісу реформ у Сумській області Карен АГАДЖАНОВ-ГОНСАЛЕС ознайомив присутніх з європейським та вітчизняним досвідом формування спроможних територіальних громад. Карен Хесусович підкреслив позитивні сторони реформ, які були проведені свого часу в Польщі, Румунії, Латвії.

Віктор ТИМОШЕНКО, експерт офісу реформ у Сумській області, депутат Сумської обласної ради, зазначив на практичних аспектах формування спроможних територіальних громад, детально зупинився на реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», реалізації Методики формування спроможних територіальних громад та шляхах реалізації Закону України «Про засади державної регіональної політики». 

Представник департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Оксана КОРЧАК доповіла про джерела та особливості формування бюджету об’єднаної територіальної громади.

Голова Путивльської районної ради Євген ЮЖАКОВ зазначив: «Основна мета реформи – формування спроможних та самодостатніх громад, в яких місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення питань місцевого значення в інтересах людей».

Обговорювалися питання реформування місцевого самоврядування, зміни джерел формування бюджету органів місцевого самоврядування та створення територіальних громад на базі Путивльського та Буринського районів.

Найбільше питань у присутніх викликало з приводу вимог законодавства про добровільне об’єднання громад та їх співробітництво і практичне застосування.

Свої пропозиції висловили голови сільських рад та депутати. Сільські голови наголосили на першочергових проблемах у селі, вказали на те, що впровадженню реформи має передувати серйозна підготовка, у першу чергу, врахування місцевих інтересів жителів громад, створення умов для надання якісних послуг, збереження впливу громади на ухвалення рішень. 

Голова Путивльської районної державної адміністрації закликав  сільських голів  бути активнішими, готувати свої пропозиції для розгляду на засіданні районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад району.