Районна газета

«ВІДТЕПЕР РІВЕНЬ ЖИТТЯ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ БУДЕ ПІД ПИЛЬНИМ ОКОМ, А БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ СТАНЕ ПРОСТІШЕ»

Наголосила керівник апарату Путивльської районної державної адміністрації Наталія ПРИХОДЬКО під час наради з працівниками Путивльської районної державної адміністрації

«Президент України Петро ПОРОШЕНКО підписав закони щодо боротьби з корупцією – «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про запобігання корупції», «Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», - повідомила Наталія Миколаївна.

Посадовець зазначила, що тепер державні службовці зобов’язані будуть публікувати не тільки свої декларації про доходи, а також і декларації про доходи своїх родичів: дітей, онуків, батьків, дідусів та бабусь, дружин/чоловіків і співмешканців, якщо вони живуть у незареєстрованому шлюбі. Усі ці декларації будуть заповнюватися в електронній формі і програма автоматично перевірятиме дані. Для цього співставлятимуться цифри з усіма можливими реєстрами і у випадку невідповідностей – відбудеться  ретельна перевірка чиновника.

Законодавство передбачає також моніторинг стилю життя високопосадовців та їх люстрацію у випадку неможливості пояснити джерело отриманих доходів чи майна.

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами, які становлять загрозу національній безпеці.

Закон України «Про запобігання корупції» передбачає комплексне реформування системи протидії корупції у відповідності до міжнародних стандартів та успішних практик іноземних держав. Зокрема, передбачається створення Національної комісії з питань запобігання корупції.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» встановлює механізм виявлення фізичної особи – кінцевого вигодоодержувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» передбачає визначення комплексу першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні та формування бази для подальших антикорупційних реформ.