Районна газета

ПРЕЗИДЕНТ ЗАКЛИКАВ ДЕПУТАТІВ ПРИЙНЯТИ ЗАКОНИ ПРО ПРОКУРАТУРУ ТА БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ

Петро Порошенко провів нараду з керівниками депутатських фракцій та груп Верховної Ради, на якій закликав парламентарів поставитися відповідально до останнього пленарного засідання 14 жовтня і прийняти надзвичайно важливі для країни законопроекти

Президент акцентував увагу на важливості питання обороноздатності країни та запропонував затвердити на посаді Міністра оборони Командувача Національної гвардії Степана Полторака.

«Він користується підтримкою у військах, міжнародним авторитетом і, на думку фахівців, є оптимальною кандидатурою на посаду Міністра оборони. Я переконаний і розраховую на вашу підтримку», – звернувся до присутніх Глава держави.

Президент закликав розглянути у другому читанні і прийняти в цілому законопроект про Національне антикорупційне бюро, який після першого читання був доопрацьований з урахуванням висловлених зауважень. Петро Порошенко також звернув увагу депутатів на антикорупційні ініціативи Уряду. «Нам далі відступати нема куди. Є дуже потужний запит суспільства», – зазначив Президент. Глава держави заявив, що готовий негайно підписати антикорупційні закони, як тільки вони будуть прийняті Парламентом.

Президент нагадав, що невідкладно, одразу ж після прийняття Парламентом, підписав Закон про очищення влади (про люстрацію) та повідомив, що цей закон вже направлений для оприлюднення.

Також Глава держави звернув увагу парламентарів на необхідність прийняття Закону про прокуратуру. Президент наголосив, що зауваження Венеціанської комісії у повному обсязі враховано. Ключовими проблемами, які потребують вирішення, за словами Президента, є: питання загального нагляду, передачі слідства Державному бюро розслідувань, прозорості роботи прокуратури. «Це – революційний закон, який чотири попередні президенти не мали політичної волі прийняти і позбавитись від радянських рудиментів у системі прокуратури», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також наголосив на важливості прийняття законопроектів про вибори та Закону про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. «Тут також є спільна позиція Президента, Уряду, керівництва Верховної Ради і прохання відповідально поставитися до цієї законодавчої ініціативи», – звернувся до депутатів Президент.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України http://www.president.gov.ua/news/31387.html