Районна газета

ВІДНОВЛЕНО ОБОВ'ЯЗОК СУБ'ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ ПОДАВАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СУТТЄВІ ЗМІНИ У МАЙНОВОМУ СТАНІ

30 грудня, набув чинності Закон України № 1079-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції»

Закон зокрема відновлює обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (105,1 тис. грн у 2020 році та 113,5 тис. грн у 2021 році).

Нагадаємо, що через Рішення Конституційного Суду України №13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) було змушене припинити прийняття повідомлень про суттєві зміни у майновому стані та відключити відповідну можливість у Реєстрі декларацій.

Звертаємо увагу, що суб’єкти декларування зобов’язані подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у них з 30 грудня 2020 року, тобто від набрання чинності закону.

Роз’яснення щодо подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані можливо знайти за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/hto-maye-podavaty-povidomlennya-pro-suttyevi-zminy-v-majnovomu-stani/?fbclid=IwAR0QmDwbK5QJ7Fd2eeEmIkoJdtUGal_i0ujhJmjVWmdsaC-ka67exQxf8pI

Джерело: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-vstanovlyuvatyme-porushennya-shhodo-nepodannya-abo-nesvoyechasnogo-povidomlennya-pro-suttyevi-zminy-u-majnovomu-stani-lyshe-shhodo-tyh-zmin-yaki-vynykly-pislya-30-grudnya-2020-roku-zastupnyk-golo/