Районна газета

«ВСІ ЗАКУПІВЛІ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ПОВИННІ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ВІДКРИТО», - МИКОЛА ШУЛЬГА

Наголосив голова Путивльської районної державної адміністрації під час розгляду питання стану проведення закупівель через систему електронних закупівель ProZorro на апаратній нараді

Відповідно до закону «Про Публічні Закупівлі» протягом 2016 року всі державні закупівлі повинні бути переведені в електронну систему. 

За інформацією начальника управління економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергія ЛІТВІНОВА, розпорядникам коштів – бюджетним установам, в тому числі міській та сільськім радам, неодноразово наголошувалося на необхідності впровадження електронних закупівель товарів через систему ProZorro.

З метою недопущення порушення законодавства, забезпечення ефективності функціонування системи державних закупівель видане розпорядження голови райдержадміністрації від 29.04.2016 №175-ОД «Про застосування системи електронних закупівель в Путивльському районі», яким рекомендовано всім бюджетним установам здійснювати закупівлі через систему ProZorro вже з 10 травня 2016 року. Але в травні жодної закупівлі через систему проведено не було.

З метою налагодження дієвої роботи в частині забезпеченні ефективних і прозорих публічних закупівель управлінням було організовано участь 9 представників бюджетних установ у семінарі у м. Глухів (06.04.2016) та 12 осіб – у м. Суми (14.04.2016) , також 18.05.2016 року було проведено семінар-навчання з відео-показом, на якому були присутні 44 особи (16 представників розпорядників коштів, 5 підприємців, 23 бухгалтери міської та сільських рад). Постійно надається практична допомога бухгалтерам бюджетних установ та підприємцям щодо реєстрації в системі електронних закупівель.

З метою забезпечення виконання поставлених завдань у сфері прозорого використання бюджетних коштів керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, бюджетних закладів, підприємці-основні постачальники товарів та послуг попереджені про особисту відповідальність за порушення вимог закону.

Станом на 10.06.2016 року через систему ProZorro закладами району розміщено 5 оголошень про закупівлі: 3 – Путивльська районна центральна лікарня, 1 – Путивльська ЗОШ №1, 1 – ДОТ «Восход», аукціони по яких заплановані на 13-14.06.2016 року.