Районна газета

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ЗА РОБОТУ В ШКІДЛИВИХ УМОВАХ

Чи повинен роботодавець надавати працівникові згідно зі Списком виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими і важкими умовами праці додаткову відпустку без проведення атестації робочого місця?

Відповідь:

Відповідно до ст.7 Закону України «Про відпустки» щорічну додаткову відпустку за роботу в шкідливих  та важких умовах праці надають працівникам згідно зі Списком виробництв, цехів, професій і посад, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 17.11.97р. №1290.

Конкретна тривалість зазначеної відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Надання працівникові щорічної додаткової відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах праці може здійснюватися лише за умови таких обставин:

наявності в Списку виробництв, цехів, професій і посад, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я працівника;

проведення атестації робочого місця.

Таким чином, відсутність атестації робочого місця працівника за умовами праці унеможливлює визначення конкретної тривалості такої відпустки, максимальне значення якої наведене в вищезазначеному Списку.