Районна газета

ЕКО-ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ – МОЖЛИВІСТЬ ОПТИМІЗУВАТИ ЕНЕРГЕТИЧНІ ВИТРАТИ ТА СТАТИ БІЛЬШ КОНКУРЕНТОЗДАТНИМИ

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК на прес-конференції в ІА «Українські новини» у рамках проекту «ЕКО-трансформація-2018»

Розповідаючи про державну політику у зазначених сферах, голова Агентства акцентував увагу мас-медіа та підприємств на тому, що проекти «чистої» енергетики дають цілу низку можливостей.

Зокрема:

-       скоротити енергоспоживання та оптимізувати витрати;

-       зменшити шкідливі викиди;

-       забезпечити власну потребу в енергії;

-       заробити на «чистій» енергії;

-       ефективно утилізувати відходи;

-       стати більш конкурентоздатним на ринку.

«За останні 4 роки ми впровадили ефективне стимулююче законодавство у цих сферах. Бізнес все активніше впроваджує проекти, а банки (наприклад, ЄБРР, Укргазбанк) надають фінансування», - запевнив Голова.

Цікавим форматом реалізації проектів для бізнесу може бути ЕСКО. За кілька років активної роботи над цим механізмом у бюджетній сфері є вже близько 200 укладених ЕСКО-контрактів на загальну суму майже 200 млн гривень.

Наприклад, 4 насосні станції, які належать Держводагентству, буде модернізовано за кошти ЕСКО-інвесторів. Окрім модернізованого обладнання, економія бюджетних коштів складе до 310 тис. грн у рік під час дії договорів, а після їх завершення – більше 3 млн грн щороку.

Окремо С.Савчук розповів про систему аукціонів, яку планується запровадити, та нові «правила гри» для бізнесу. При цьому у пріоритеті держави – стимулювати виробництво енергії з біомаси та біогазу. Тому Агентство із партнерами опрацьовує питання збереження «зеленого» тарифу у цій сфері.

За інформацією управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності