Районна газета

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – НЕОБХІДНИЙ ЕЛЕМЕНТ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНО СИЛЬНИХ ТА ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНИХ ОТГ НА СУМЩИНІ

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Фондом Еберта в Україні представили об’єднаним територіальним громадам Сумщини інструменти та механізми підвищення енергоефективності житлової та бюджетної сфери під час регіонального семінару

«Сьогодні енергоефективність – не просто тренд, а вимога часу. Адже, завдяки впровадженню енергозберігаючих проектів, ОТГ Сумщини мають шанс стати менш енергозалежними та головне – покращити якість життя жителів власних громад», –зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час зустрічі із представниками Державного агентства з енергоефективності а енергозбереження України.

«Органи місцевого самоврядування, які дбають про ефективне використання ресурсів, мають активно впроваджувати енергоефективні заходи: утеплювати фасади та покрівлі комунальних будівель (шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо), замінювати двері та вікна на енергозберігаючі, встановлювати системи опалення на альтернативних видах палива, використовувати сучасне освітлення, – повідомив учасникамсемінару начальник Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман ПАЛАГУСИНЕЦЬ.

За його словами, зниження енергоспоживання в громаді заощаджує кошти місцевого бюджету, а використання енергозберігаючих механізмів спонукає і самих мешканців до ощадливості та раціонального використання ресурсів.

Представники Держенергоефективності представили учасникам семінару 3 державних дієвих інструменти – «Теплі кредити», «ЕСКО-Енергоменеджмент», створення системи енергомоніторингу в громаді без значних капіталовкладень,якісприятимуть ОТГ Сумщинипокращитисвою привабливість, інвестиційний клімат, дозволять громаді залучити додаткові кошти».

Довідково:Сумська область входить в ТОП-3 щодо попиту на «теплі кредити». У Сумській області прийнято обласну програму відшкодування частини відсоткової ставки у розмірі 15% за кредитами, залученими ОСББ/ЖБК на впровадження енергоефективних заходів.Бюджетом Сумської області на 2019рік передбачено 800 тис. грн. на реалізацію обласної програми.