Районна газета

ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ОАЕ РОЗГЛЯНУЛИ НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ СПІВПРАЦІ

У рамках 9-ї сесії Асамблеї IRENA в Абу-Дабі Голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК провів продуктивну зустріч із представниками Міністерства енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів

Учасники зустрічі обговорили актуальні питання реалізації Меморандуму про співпрацю з Держенергоефективності, підписаного у серпні 2018 року, стратегії стимулювання розвитку «чистої» енергетики в Україні та ОАЕ, перспективні інвестиційні проекти відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні.

Незважаючи на те, що ОАЕ відома одними із найбільших у світі ресурсами нафти і газу, ця країна враховує світові тенденції щодо сталого енергетичного розвитку та запобігання змінам клімату.

ОАЕ має амбітну ціль у відновлюваній енергетиці – збільшити частку «чистої» енергії  щонайменше до 44 % та зменшити шкідливі викиди вуглецю на 70% до 2050 року.

Вже встановлюється найбільший у світі сонячний парк із запланованою загальною потужністю 5 ГВт неподалік міста Дубай.

Окрім СЕС, ОАЕ розвиває інші проекти відновлюваних джерел енергії, а також генерації енергії із сміття, сталого розвитку міст, екологічного транспорту тощо. У цих напрямах працює і Україна.

«Особливо важливим є партнерство із діючими в ОАЕ потужними інвестиційними компаніями, фондами, фінансовими організаціями. Наприклад, одна з найвідоміших компаній «Masdar» впроваджує «зелені» проекти на 3 ГВт по всьому світу та будує найбільше у світі еко-місто Масдар», - повідомив Сергій Савчук.

Загалом, сторони дійшли згоди опрацювати можливості участі арабських компаній та фондів у розвитку української відновлюваної енергетики.

За інформацією управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності