Районна газета

«МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС» - ДЛЯ СІЛЬСЬКИХ МЕШКАНЦІВ

«Мобільний соціальний офіс» у складі представників Буринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України та управління соціального захисту населення Путивльської райдержадміністрації працював у селі Чорнобривкине Путивльського району

На  зустрічі з сільськими мешканцями  фахівці  районних  служб  найбільшу увагу приділили  питанням «монетизації» субсидії та проведення з 1 березня 2019 року перерахунку пенсій.

Було зазначено, що перерахунок пенсій проведено автоматично за матеріалами пенсійних справ, тому для його проведення як і для отримання монетизованих субсидій надавати додаткові документи до управління Пенсійного фонду не потрібно, а розмір збільшення пенсійних виплат для кожної людини є індивідуальним, виходячи із набутого страхового стажу та розміру заробітної плати.  Також в межах проведення масового перерахунку з 1.03.2019 р. особам, у яких розмір пенсій після перерахунку менший ніж 1669,20 грн.(без урахування надбавки за особливі заслуги перед Україною) встановлюється одноразова доплата 2410,17 грн. Ця сума буде виплачена рівними частинами у березні та квітні 2019 року. Слід зазначити, що на дану виплату мають право тільки особи, які мають повний страховий стаж. А саме, для пенсій призначених до 01.10.2011 року для жінок - 20 років, для чоловіків -  25 років. Для пенсій які призначені після цієї дати – для жінок - 30 років, для чоловіків - 35 років.

Також, увага присутніх була звернута на впровадження Пенсійним фондом України  інформаційних  розсилок для інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень, для покращення інформування населення щодо пенсійного забезпечення. Всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

На всі питання, які пролунали під час проведення заходу, присутні отримали кваліфіковані та вичерпні відповіді.