Районна газета

КРУТИ – НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА

Сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, між Бахмачем і Ніжином, київські студенти та гімназисти  пожертвували життям, аби призупинити армію більшовиків при наступі на Київ.Складається враження, що історія повторюється…

Саме сьогодні було здійснено бібліотечний десант до учнів  ЗОШ №1. Тим, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої держави  присвячувався   історичний набат «Вічна слава в кетягах калини». 

Ведуча Світлана КЛІВЕНКОВА розповіла молоді про події, які передували битві під Крутами, політику тогочасного уряду, передала картину самого бою.

Було проведено історичні паралелі між подіями  того часу та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Учні з великою зацікавленістю прослухали інформаційне повідомлення.

Бій під Крутами залишив свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. Видання з тематичної добірки  «Крути: подвиг і трагедія»  вдало  доповнили захід і зацікавили багатьох учнів.

Нема любові понад ту,

Що окропила  кров’ю Крути...

                         В. Письменний