Районна газета

«УКРАЇНСЬКИЙ ОРФЕЙ»

4 березня – день народження генія української музики, українського композитора і поета, Героя України (2009, посмертно) Володимира ІВАСЮКА

З нагоди 70-річного ювілею видатного музиканта з Буковини в Путивльській центральній бібліотеці протягом дня проводилась арт-інформація  «Український орфей»,в ході якої відбувалось літературне та віртуальне  знайомство відвідувачів книгозбірні зі сторінками біографії композитора, історією створення знаменитих шлягерів, таких як «Червона рута», «Водограй», «Лиш раз цвіте любов», «Я піду в далекі гори».

Присутні поринули в далекі 70-ті роки, коли пісні Володимира Івасюка виконували Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, переглянувши фрагменти першого українського музичного фільму «Червона рута», знятого в 1971 році.

Володимир Михайлович Івасюк (1949–1979) — один із творців української естрадної музики. Видатний українець, який прожив всього 30 років та  за своє коротке життя написав 107 пісень, 53 інструментальних творів, створив музику до кількох спектаклів. Окрім цього, він професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Відомий як музикант, Івасюк був і неординарним живописцем.

За своє коротке В.Івасюк створив пісні, які стали істинно народними. Молодий митець талановито відтворив самобутній і колоритний образ України. Його пісні належать до золотого фонду української культури.