Районна газета

НА СУМЩИНІ З РОБОЧОЮ ПОЇЗДКОЮ ПЕРЕБУВАВ МІНІСТР КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ОЛЕГ НЕМЧІНОВ

У рамках поїздки міністр поспілкувався з головою Сумської облдержадміністрації Романом ГРИЩЕНКОМ, відвідав міжнародний пункт пропуску автомобільного сполучення «Юнаківка», Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загального державного значення «Кияницький», підтримав ініціативу обласної влади щодо відродження біатлонної бази в Токарях, також побував на Лебединщині та у Тростянецькій ОТГ

У супроводі керівництва області, м. Суми та Сумського прикордонного загону Олег Немчінов побував у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Юнаківка». Посадовець ознайомився з практичним застосуванням електронного сервісу «Дій вдома» та особисто перевірив можливість встановлення застосунку на своєму телефоні.

Також у ході розмови з прикордонниками подякував правоохоронцям за службу та відзначив, що Сумщина має один із найвищих показників в Україні щодо застосування додатку «Дій вдома». Це свідчить про якісну роботу правоохоронців і належний контроль з їхнього боку за прибулими з-за кордону жителями Сумщини. Залишаючи пункт пропуску «Юнаківка» Олег Немчінов зазначив: «Там, де прикордонники, – завжди порядок».

Крім того, у рамках поїздки Олег Немчінов разом із керівництвом області відвідав село Токарі у Сумському районі. На території Бази олімпійської підготовки лижників та біатлоністів посадовець ознайомився з проєктами будівництва ДП «Сумщина туристична» – міжнародним центром біатлону і спортивно-туристичним комплексом імені Семеренків.

Нагадаємо, що Сумська область прославилася на весь світ завдяки чемпіонам-біатлоністкам – сестрам Валентині та Віті СЕМЕРЕНКАМ. Школа підготовки біатлоністів на Сумщині завжди була на висоті, але, як визнають самі спортсмени й тренери, інфраструктурна база для тренувань потребує негайної модернізації.

За словами голови Сумської облдержадміністрації Романа Грищенка, наразі одним із пріоритетних завдань є відродження лижно-роллерної траси в Токарях, що дозволить проводити якісні тренування біатлоністів, а також приймати змагання найвищого рівня. Крім міжнародного біатлонного центру із сучасним стрільбищем і системою штучного снігу, де будуть дотримані всі європейські стандарти та вимоги до чемпіонатів, передбачається створення спортивно-туристичного комплексу з готелями. За задумом Романа Грищенка, центр активного дозвілля прийматиме не тільки спортсменів: усі бажаючі зможуть приїжджати сюди займатися спортом на професійно облаштованій території або просто насолоджуватися відпочинком в оточенні мальовничої природи. Під будівництво центру також планують облаштувати якісні автомобільні дороги.

Слід додати, що керівництво області не поспішає витрачати на цей проєкт державні гроші, а намагається знайти саме приватних інвесторів.

Олег Немчінов підтримав таку ініціативу обласної влади, додавши, що проведення чемпіонатів міжнародного рівня підніме спортивний рейтинг Сумщини у світі й дасть поштовх розвитку туристичної галузі в Україні.

Представники місцевого самоврядування під час презентації проєкту в Токарях головою Сумської облдержадміністрації Романом Грищенком схвально оцінили нові можливості та користь для сумчан, що відкриються після оновлення лижної бази, і пообіцяли зі свого боку максимальну підтримку, щоб даний проєкт запрацював уже наступного року.

Посадовці домовилися про три етапи будівництва проєкту: на першому – обласна рада разом із Сумською міською радою консолідують спільні зусилля і готують інвестиційний проєкт, на другому і третьому – залучають приватних інвесторів, за кошти яких і буде відбуватися оновлення унікального спортивного об’єкту.

Потенційним туристичним магнітом Сумщини Олег Немчінов назвав Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загального державного значення «Кияницький», що розташований у Сумському районі. Парк був закладений у кінці ХІХ століття підприємцем-меценатом Іваном Харитоненком. На території парку знаходиться Палац Харитоненка.

Також Міністр відвідав урочища «Нескучне» та КЗ Тростянецької міської ради «Академія спорту» на території Тростянецької об’єднаної територіальної громади.

На завершення поїздки відбулося спілкування Олега Немчінова та Романа Грищенка з громадою м. Лебедин та Лебединського району з проблемних питань нового адміністративно-територіального устрою. У міському парку імені П.Полуботка в Лебедині посадовці обговорили з громадою питання можливого приєднання Лебединщини до Сумського району.

Як повідомив на зустрічі міністр Олег Немчінов, наразі є можливість врахувати пропозиції Лебединської громади. «Ви не одні, подібні проблеми є у всіх. Є проблеми з розташуванням адміністративних центрів об’єднаних громад, проблеми з приєднанням невеликих міст до більших – немає нічого досконалого… Якщо громада має конструктив та її підтримує керівництво Сумської облдержадміністрації, завжди треба іти назустріч», – заявив міністр.

Роман Грищенко додав, що наразі існують всі економічні обґрунтування Охтирського району щодо наявності в ньому саме трьох районів (без Лебединського), відтак є можливість приєднати Лебединський район до Сумського. «У вівторок на засіданні профільного комітету Верховної Ради України ми будемо це доводити. Уже відбулася одна робоча група комітету, за участю представників Лебединського району, де нас запевнили, що за наявності всіх економічних обґрунтувань та підтверджень ми маємо надію на вирішення цього питання на нашу користь», – повідомив Роман Грищенко.